Haybeden Masallar Diyarı 2

Vazifesini iyi bilen kurşun asker, düzgün bir strateji belirlemenin gerekli olduğu kadar askeri gücünde öneminin farkındaydı. Bu sebeple öncelikle kendisine yeni masal kahramanı Emine’yi yardımcı seçmiştir, Emine silah olarak düşmanlarına tükürecekti ( Eminecik kızma bana ) ayrıca askeri güç olarak da breman mızıkacılarını seçmişti. Kurulan orduyla, öncülüğünü şirin babanın çektiği şirinler ordusunu yenilgiye uğratılacak ve pamuk prenses korunacaktı. Fakat haybeden masallar diyarının tek ve iyi yürekli kahramanı Emine, pamuk prensesin aslında iyi bir kalbi olmadığını anlar ve görevinden istifa ederek birincil vazifesine döner( üni. Öğrenciliği). Bunun ardından yalnız kalan kurşun asker şirine’nin cazibesine dayanamayarak kendisini şirinler köyünde bulur. Fakat Beter Böcek Şirine’sini kurşun askere yar etmez, ona kurşun döker ve kurşununu suda yorumlar.
Gargamel kraliçeye olan aşkını ispatlamış, pamuk prensesi astırmış ve Amerikayı ele geçirmiştir. Gargamel’e göre her şey yolunda giderken, bir eli yağda öbür eli balda yaşarken, halkı kendine köle tutmuş key-i sefa sürerken bu duruma karşı çıkan Asterik ve Oburiks Gargamele, kötü Kraliçeye ve şirin babaya kafa tutmuştur. Oburiks pamuk prenses olan aşkını ilan etmek için geldiği Amerika’da yarini bulamayınca önce açmış Müslüm Baba’yı içmiş Tekirdağ Rakıyı, başlamış naralar atmaya. Önce Sarayı basmış, sonra Gargameli avlamış, onu kedisinden ayırmış, ve zindana kapattırmış, Gargamele de günde 3 öğün Sezen Aksu dinlettirmiş “ Bir kedim Bile yok Anlıyor musun?”
Zaten Gargamelin huysuzluğundan sıkılan Kraliçe Kral Arthur kaçar. Bunu haberini alan sezar kıskançlıktan kudurur. Çünkü sezar gönlünü kaptırdığı kralicenin kendini yıllardır görmezden geldiğini bile bile yaşamıştır..

0 yorum :