Haybeden Masallar Diyarı

Pamuk prensesin hain cadısıyla kırmızı başlıklı kızın iş birliği yaptığı, Rapunzel’in şövalyeye kızıp saçlarını kazıttığı bir dönemmiş.
Kendini çirkin sanan kraliçe kıskançlıktan çıldırırken bunu fırsat bilen prenses kendini prensin kollarına atmış.Prens kendisine has küstahlığıyla prensesi hor görüp onu yedi cücelere köle diye satmış. Cücelerin peşine takılan kurt prensese aşık olmuş. Bunu fark eden nine torunu kısmeti başkasına yar olmasın diye prensesi zehirli çikolatayla zehirlemiş fakat cüceler prensin gelip öpeceğini ve prensesin uyanacağının sanıyorlarmış. Nede olsa nesilden nesile böyle aktarılmış. Fakat 2000li yılların yaşandığı dünyada prens kendine çoktan kırmızı başlıklı kızı sevgili yapmış yaşlı babaanne bu duruma sevinse mi üzülse mi bilemediği için bütün suçu kızına yüklemiş. Cücelerden bir tanesi prensesin zamana yenik düşüp ölmesini istemediği için kendisine prens süsü verip prensesi öpmüş prenses uyanmış fakat artık 2 ayağının üzerinde duran güzel bir prenses yerine diliyle sinek avlayan dişi bir kurbağaya dönüşmüş. Sihirli aynasından bu durumu gören hain kraliçe zevkten dört köşe olmuş ve Ferman çıkartmış. Getirilen her 10 kurbağa başına 10 euro verilecektir diye. Bunu az bulan halk kraliçeye bir ceza vermek İstemiş bulunan ceza pamuk prensesin kurbağalıktan çıkıp tekrar pamukluğa dönmesiymiş, fakat bu duruma ne gelişen teknoloji neden tıp çare olamamış. Durumu heide’nin dedesine açmışlar. Dede bu duruma annesinden kalma yani koca karı ilaçlarıyla çare bulmuş. YOĞURT! Bulunan her kurbağaya yoğurt sürülmüş ve prensese dönüşmesi beklenmiş. Fakat uzun bekleyişler sonunda prensesi ne duyan olmuş ne de gören olmuş. Tam herkes umudunu kesmiş, kraliçe kendini kainat güzeli ilan edecekken hatanın nedeni bulunmuş, dede kendisine çok kızmış ufak bir ayrıntıyı atladığı için, atlanılan ayrıntı yoğrdun hazır alınması ve süzme olmamasıymış. Ancak süzme yoğurt gerçek güzelliği ortaya çıkartabilir ve zehre karşı etki gösterebilirmiş.
Yapılan yoğurtlar etkisini göstermiş ve sarı benekli kurbağa prenses dönüşmüş. Prenses geldiğinde yaptığı ilk şey bir sinek ilacıyla sinek ve benzeri tüm kanatlı hayvanlara eziyet etmek ve hain kraliçeyi Yedikule zindanlarına kapattırmak olmuş. Fakat prensesin b,ilmediği bir gerçek varmış. Kraliçe Gargamel ile evlenip şirin babayı evlat edinmiştir. Karısının intikamını almak İsteyen Gargamel şirinlerden bir ordu kurup ordunun başına Pinokyo’yu geçirmiştir. Tabiî ki prensesi korumak her zamanki gibi kurşun askere kalmıştır.

0 yorum :