Belma Metrobüste.

Sevgilim dostum
Her zaman olduğu gibi bugün de metrobus bir hayli karişikti.

Metrobus kapılarını acar açmaz insancıklar birbirleri ezercesine sanki boğanın önünden kaçıyormuş gibi yer kavgasına tutuştular. 'Ne itekliyorsun lan, ayağıma bastin' (a) çığlığını duymamla görmem bir oldu çünkü tam karşımda oldu olay. (b) şahsı daha kendini toparlayamadan a şahsı b şahsının uzerine yürüdü.

 B sahsı gözlüğünü afilli bir şekilde cebine koyarken sağ yumruğu havalandı ve tam o esnada uzun boyla heybetli yaslı bi amca aralarına girdi. Herkesin normal karşılarken yaslı amcanın mavi bileklikli esi 'Ali Ali belin ağrıyor  Ali Ali' seklinde bağırmasıyla  Ali amcayı olaydan uzaklaştı ve kavga dışarı taşındı. Kavgaya dair son hatırladığım b sahsinin yanagini n cama dayandığı ve buna rağmen a şahsını yumruklamaya çalışmasıydı. 

Bunun akabinde. Ali amca ve mavi bileklikli esine yer verdik. Fakat 35 yaşlarında bir oğulları varmış. Kanımca kadın oğluna pek düşkün 3 yaşında çocuk muamelesi yaptı kocaman adama. 

Ali amca kalkınca oturmak için şöyle bir hareketlendim ama nerden geldiğini bile çözemediğim turuncu kapüşonlu adam ben OTURUCAM ben oturucam diye atlayıverdi önüme. Geç otur madem dedikten sonra kendi kendine konuşmaya başladı. Artik kar yağmayacağından ve siyasi konulardan bahsetti.

Daha sonra 3 yaşlarında bir oğlan çocuğuyla annesi geçti oturdu karşima. Olumsuz örnek abidesi anne elindeki bütün çöpleri yere attı ve çekti gitti.

Son olarak Mecidiyeköy metrobus çıkışındaki insan trafiğine bir son verilmeli.

Sevgiler Belma.

0 yorum :