Barfi ! Aşkın dile ihtiyacı yoktur.


( Yazıyı okumadan önce, şarkıyı açmanızı şiddetle tavsiye ederim. ) 

Film hakkında ve yazacaklarım hakkında o kadar düşündüm ki, şu an yazıncakı kapatıp filmi açasım var :) Fakat 2.kez izleyeli çok olmadı, 3. için biraz ara vermek lazım ki eski tadı yeniden alabilelim :) Film hakkında yazarken bu gülücüklerden bolca kullanacağım :) (: 

Barfi şimdiye kadar izlediğim en güzel romantik komedi. Filmi izleyenlerin " Aynen yaa" dediğini duyar gibiyim. :) Barfiden önce bu yer Amelie ve Ninoya aitti; kelimeleri harcamadan sessizce sevişilebileceğini, hayatın sadece isteyerek özel kılınabileceğini Ameliden öğrendik :) Hiç konuşmadan aşık olunabileceğini, aşkın sadece saf aşka ihtiyacı olduğunu da Barfi ve Jihlmilden :) 

Film o kadar saf, o kadar sıcak ki, bende " Ya kalk gidelim Hindistanda yaşayalım arkadaş " duyguları uyandırıyor, son zamanlarda izlediğim diğer Hint filmleri; Like Stars on Earth ya da 3 Idiots gibi.. Görselleri, müzikleri, oyuncuları her şeyiyle insanı resmen içine çekiyor, karakterlerden en yakın hissetiğinizin yerinde olmak, hatta onların hissettiklerini hissetmek istiyorsunuz. 2,5 saatlik film bittiğinde üzülüyorsunuz. :)

Aslında filmin ana karakteri Barfi, çok sevdiğim birine o kadar benziyor ki, filmi bu kadar sevmemin nedenlerinden biri de budur. Her şeye olumlu yaklaşması, üzüntüleri hayatından çıkarmış olması, her şeye rağmen karşısındaki insanı gülümsetmeye çalışması, bisiklete binmekten aldığı zevk :) kendine özgü dans anlayışı :) hayattan zevk almak için yaşaması :) cömertliği ve daha sayamadığım bir çok birbirinden tatlı özelliğiyle :) 

Priyanka Chopra (Jihlmil), çok zor olduğunu tahmin ettiğim bir rolde, otistik bir kadını oynamış, ve harika oynamış diye düşünüyorum. Priyanka hanımı filmi izlemeden önce tanıyormuş gibi konuşmayacağım, lakin yüce google sayesinde gördüğüm kadarıyla filmde oynadığı karakterden çok uzakta bir hanım olduğunu tahmin ediyorum. :) Fakat alışkın olduğunu düşündüğüm makyajdan kurtulması, kostümlerinin saflığı, her şeyden önce otistik olması onu filmle o kadar özdeşleştirmiş ki, sanki ondan başkası Jihlmil karakterini oynayamazmış. :) Aynı durum Ranbir Kapoon ( Barfi)  içinde geçerli, çok yakışmış adam rolüne, hakkını vermiş :) 

Son olarak yine sevdiğim bir şarkısını ekliyorum, bu şarkıları her dinlediğimde mutlu oluyorum. Yanılmıyorsam video içinde bir yerlerde " don't worry, be Barfi " gibi bir söz geçiyordu :) Hepinize endişe etmediğiniz, Barfiyi örnek edindiğiniz, mutlu ve huzurlu günler ve geceler diliyorum :)

0 yorum :