Kullan at eposta hizmetleri (anonim email servisleri)

Artık hemen herkesin yahoo, gmail veya msn mail adresleri var. Peki, belki de hayatınız boyunca bir kere girip bakacağınız bir kaynağa veya siteye üye olurken mail adresinizi vermek ister misiniz? Eğer spam (reklam amaçlı çöp mailler) mağduruysanız siz de iki kez düşünüyorsunuzdur. Yıllardan beri bu mağdurlara hizmet veren ve "balon mail" diye de tabir edilen siteler mevcut. Şifre ve üyelik gerektirmeyen bu siteler, size ücretsiz kullan at bir mail adresi sağlıyor. Belli bir süre sonunda kendini imha edenler olduğu gibi, her daim açık olanlar da var. Aşağıda en bilinenleri sıralanmış durumda.

  • http://www.mailinator.com
    En ünlü kullan at mail hizmeti diyebiliriz. Tek yapmanız gereken sallama eposta edresinizi anasayfadaki "Check your inbox!" kutusuna yazmanız ve "Go!" düpmesine basmanız. Artık üyelik bilgileriniz sallama_adresiniz @ mailinator.com'da! Fazla gecikmeyin çünkü bir kaç saat içinde silinecekler.

  • http://www.yopmail.com
    YopMail de mailinator'la aynı mantıkla çalışan bir diğer ünlü site. Gelen kutunuz biraz daha havalı görünüyor, o kadar.

  • http://www.guerrillamail.com
    GuerrillaMail ise size 15 dakikalığına bir gelen kutusu veriyor. Bu adresinizle ister mail alın ister atın, 15 dakikalığına her şey özgür:)

0 yorum :